Skip to Content

Kuidas pesta nõusid

Kas teate seda tunnet, kui pärast tujuküllast söömingut nõud kuhjuvad ja te isegi ei tea, kust nende puhastamisega alustada? On hulk määrdunud küpsetusnõusid, taldrikuid, tasse ja tarvikuid, mille haihtumist võluväel lihtsalt soovite. Teadmine, kuidas nõusid õigesti pesta, võib säästa palju aega ja vähendada vaeva. Seega koostasime teie jaoks väikse juhendi.

MILLISEID TÖÖVAHENDEID VAJATE?

On mitu töövahendit, mida saab kasutada nõude pesemise, küürimise ja kuivatamise hõlbustamiseks, muu hulgas järgmised.

  • Nõudepesuvedelik
  • Käsnad
  • Lapid
  • Harjad
  • Terasvillast küürimisharjad
  • Kummikindad
  • Köögirätikud
  • Nõuderest

Nailonharjastega harjad on tihti parim harja valik, kuna neis kaldub olema vähem baktereid. Olge ettevaatlik terasvillast küürimisharjade kasutamisel nõudega. Ehkki nad võivad aidata külge ülejäänud toitu kiiresti vabastada, võivad nad ka nõude pinda kriimustada.

NÕUDE EELSORTEERIMINE

Esimene asi, mis on vaja teha, on sorteerida nõud nende pesemise järjekorras. Alustage kõigepealt alati nõudest, mis on vähem määrdunud. See hoiab nõudepesuvett kauem puhtana. See hõlmab järgmist.

  • Klaasid
  • Tassid
  • Lauahõbe

Järgmine etapp on taldrikute ja kausside vabastamine toiduplekkidest ja -jääkidest. Kõvasti määrdunud ja rasvaseid esemeid ning potte ja küpsetusnõusid tuleb pesta viimasena. Kui nõudel on külge jäänud toitu või on kõrbenud palju rasva, leotage neid enne pesemist, et aidata mustust ja toitu lahti saada, nii et need oleksid hõlpsamalt pestavad. Puri nõudepesuvahendiga leotamine võtab ainult mõned minutid ja nõusid saab pärast veelgi hõlpsamalt pesta.

Võimaluse korral pühkige toit taldrikutelt pärast kasutamist ja enne pesemist maha. See mitte ainult ei muuda nad hõlpsamalt puhastatavaks ja ei takista toitu külge kleepumast, vaid hoiab ka nõudepesuvee puhtamana.

ÕIGE NÕUDEPESUVAHENDI VALIMINE

Õige nõudepesuvahend võib otsustada nõusid puhastades kõik, nii taldrikute, tasside kui ka käte seisukohast. Puri Power loodi selleks, et lahendada raskeid nõudepesuprobleeme, võideldes tärklise, rasva ja kõrbenud toiduga samaaegselt. See võimas kombinatsioon tugevast rasva lahustavast võimsusest ja topeltensüümitehnoloogiast paneb nõud uuesti särama, ilma et peaks kõvasti küürima. Kui teil kaldub olema kuiv või tundlik nahk, kasutage õrnatoimelisemat nõudepesuvahendit nagu Pur Balsam. Nahasõbraliku pH-väärtuse tõttu on seda soovitanud dermatoloogid.

KUUM VESI VÕI KÜLM VESI

Enamikul juhtudel on kuuma vee kasutamine nõude pesemisel soovitatav rasvast läbilõikamiseks ja bakteritest vabanemiseks. Nõudepesuvesi peab olema optimaalse tulemuse saamiseks tavaliselt vähemalt 110 °F (45 °C). See temperatuur on pesemisel käte sissekastmiseks ebamugav, seega kasutage kindlasti kindaid. Puri nõudepesuvahend töötati välja täiustatud ensüümitehnoloogiaga, nii et see toimib efektiivselt leebemate temperatuuride kasutamisel, millega kulub vähem energiat ja mis avaldab keskkonnale väiksemat mõju. Ärge unustage vahetada vett, kui see külmaks ja mustaks läheb.

ÕIGE NÕUDEPESUVAHENDI ANNUSE KASUTAMINE

Nõusid käsitsi pestes küsite endalt võib-olla, kui palju nõudepesuvahendit tuleks kasutada? (Link leheküljele „Kui palju nõudepesuvahendit peaksin kasutama?“). Selle määrab tihti nõudepesuvahendi tüüp, mis teil on. Võib kasutada Pur Power Geli väikest annust tavapärase nõudepesu jaoks; iga 5 liitri vee kohta on vaja ainult 3 ml seepi. Probleemsete nõude puhul kasutage 5 ml (üks supilusikatäis) iga 1 liitri vee kohta.

Puri tundliku või mittekontsentreeritud nõudepesuvahendi kasutamisel kasutage 5 ml (1,5 supilusikatäit) nõudepesuvahendi iga 5 liitri vee kohta. Kui teil on eriti rasvane küpsetusnõu või külge jäänud toit, võib kasutada suuremat annust 5 ml 1 liitri vee kohta.

NÕUDE LOPUTAMINE

Pärast viie või kuue nõu pesemist soovitame loputada neid põhjalikult kuuma vee all. Kuum vesi aitab eemaldada nõudele jäänud ülejäänud mustuse, seebi ja bakterid. Samuti aitab see nõudel kiiremini kuivada ning vähendab laike ja triipe. Vesi peab olema alati pisut kuumem kui nõudepesu veetemperatuur, et saada kiiremad tulemused, kuid sama hästi toimib ka toatemperatuur.

NÕUDE KUIVATAMINE: RÄTIKUGA KUIVATAMINE VÕI ÕHU KÄES NÕUDERESTIL KUIVATAMINE?

Nõude kuivatamine rätikuga tähendab, et need saab kohe ära panna, kuid võib olla üsna ajamahukas. Õhu käes kuivatamine nõudekuivatusrestil on tihti parem valik, ehkki tuleb võib-olla kauem oodata, enne kui nõud ära panna saab.

Pärast seda, kui nõud on kuivad, saab need panna nende õigetesse kohtadesse.

VALAMU JA NÕUDEPESURIISTADE PUHASTAMINE

Pärast seda, kui nõud on valmis, puhastage valamu nõudepesuvahendiga, et vabaneda mikroobidest, bakteritest ja mustusest, mis võivad olla olemas valamus, tööpindadel ja pliidil. Samuti on vaja hoolitseda köögiriistade eest. Selleks, et hoida köögirätikuid, käsnu ja muid köögiriistu bakteritest ja mikroobidest vabana, vahetage neid korrapäraselt.

Säästke nõude pesemisel aega ja vähendage vaeva, mida on vaja, järgides seda sammhaaval läbitavat juhendit selle kohta, kuidas nõusid pesta.

Seotud artiklid

#ENJOYTOGETHER

  • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

  • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

  • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!